Oleme valmistanud kaalumis -ja fikseerimispuure juba üle 20 aasta. Selle aja jooksul oleme oma toodet arendanud vastavalt klientide tagasisidele ja seega teame, mis omadused ühel heal hooldus-ja kaalupuuril olla võiks. Hea ja töökindel puur vähendab stressi nii loomal, kui ka inimesel, tagades seeläbi ohutu ja sõbraliku keskkonna. Fesma hooldus- ja kaalupuur on mitmeotstarbeline puur, mida valmistame mitmes eri versioonis:

Hooldus- ja kaalupuur FK2

FK2 – on automaatselt fikseeritava esiosaga, madalama küljeplekiga ja liuguksega tagaosas. Lisaks on võimalik paigaldada või on juba tagasiliikumist takistav süsteem.

Hooldus- ja kaalupuur FK3

FK3-on automaatselt fikseeritava esiosaga, kõrgema küljeplekiga, külgedelt 4 avatava luugiga, tagasiliikumist takistava süsteemiga ja liuguksega tagaosas. 

Eraldi võimalus osta:

 • Iselukustav fiksaator- seda on võimalik paigaldada postide või kergaedade külge
 • Tagumine liugvärav- saab kasutada  loomade selekteerimiseks. Paigaldatakse postide või  vaheaedade vahele moodustades sellest eeloote alasid vms.

Hooldus-ja kaalupuuri omadused:

 • Vastupidav- tugev metallkonstruktsioon tagab puuri pikaajalise kestvuse
 • Kauakestev- kuumtsingitud konstruktsioon, keskkonnaklass C3 (standard ISO 1461 ja ISO 14713)
 • Töökindel fiksaator- looma automaatne ja vajadusel manuaalne fikseerimine
 • Turvaline -nii inimesele kui loomale
 • Kasutajasõbralik-puuri kasutamisega saab hakkama 1 inimene ja kõik vajalikud tegevused on lihtsasti teostatavad
 • Loomasõbralik- kõik operatsioonid on muudetud võimalikult vaikseks. Külgede alumine plekk ja kummimatt Kraiburg hoiab looma jalad kindlalt kaitstud ja puuris. Kõik see tagab loomal stressivaba ja turvalise käitlemise.
 • Multi-funktsionaalne- võimalus vahetada puuri esimest ja tagumist osa, küljepaneelid on lahtikäivad.
 • Kohandatav- kas statsionaarselt ükskõik millisesse ruumilahendusse või teisaldatav maastikule, vasaku- või paremakäelisena, loomade liikumine mõlemasuunaline
 •  Tootja garantii ja toodetud Eestis. Fesma Alu OÜ tagab kindla järelhoolduse ja abi

Kirjeldus:

Fiksaatoriga versioonidel FK2 ja FK3 fikseeritakse loom automaatselt, vajadusel saab teha seda manuaalselt. Fiksaatorid on reguleeritava kaelavahega 100mm- 260mm. Kaelavabastuse kangid on asetatud mõlemale poole fiksaatorit. Juhul, kui fiksaator sulgub enne, kui loom jõuab oma pea vahele panna, saab lihtsalt fiksaatori avada ning protsessi korrata. Fikseeritud loomale on hea paigaldada kõrvamärke, teha ravi- ja meditsiinilisi protseduure. Fiksaatori mõlemad küljed on avatud, see tagab hea juurdepääsu looma kaelale veterinaarsete toimingute jaoks.

FK1,FK2 ja FK3 hooldus- ja kaalupuuride küljed on täissuuruses hingedel avatavad külgväravad, neid saab vastavalt vajadusele avada nii esiosa fiksaatori kui ka tagumise liugukse poole. Täielikult avatavad küljeväravad võimaldavad vaba juurdepääsu fikseeritud loomale. Kui peaks tekkima olukord kus loom ei taha väljuda esimesest väravast või on heitnud puuris pikali siis on avatavad küljeväravad väga heaks lahenduseks. FK3 versioonil on lisaks värava avanemisvõimalusele mõlemal küljel 2 avatavat luuki. Luuke saab kasutada sõrgade värkimiseks või sobib see vasika harjutamiseks ammega.

Põhi on kaetud kummimatiga Kraiburg, mis tagab loomal stressivaba ja turvalise liikumise. Loomade liikumine on mõlemasuunaline. Kõiki hooldus- ja kaalupuuri versioone on võimalus kasutada nii vasaku- kui paremakäelisena väga erinevates oludes ja asukohtades. Lisaks on võimalik põhikonstruktsiooni liigutamata vahetada nii esifiksaatorit tagumise liuguksega kui ka küljeväravaid omavahel. Hooldus ja kaalupuuril on lukustusaasad kergaedadega sidumiseks ja kaalujalgade kinnitamise valmidus. Digitaalse kaalu lisamise võimalus.

Kõik need kirjeldatud omadused võimaldavad hooldus-ja kaalupuuri kasutada loomade selekteerimiseks, kaalumiseks, fikseerimiseks, ravimiseks ja meditsiinililse läbivaatuse tegemiseks ning seemendamiseks.